Strona główna Prawo Prawo rodzinne Unieważnienie małżeństwa
Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

 Unieważnienie małżeństwaKodeks rodzinny i opiekuńczy określa powody pozwalające na unieważnienie małżeństwa cywilnego. Należy pamiętać, że unieważnienie małżeństwa nie jest jednoznaczne z rozwodem. Unieważnienie powoduje uznanie, że małżeństwo nie miało miejsca, natomiast rozwód tylko i wyłącznie rozwiązuje związek małżeński z powodów zaistniałych już po ślubie. Procedurę stwierdzenia nieważności małżeństwa w Kościele Rzymsko-Katolickim określa prawo kanoniczne. więcej »
Unieważnienie małżeństwa - więcej artykułów

Jak dbać o długotrwały związek

fot. Claudia Peters z PixabayPary z długim stażem zazwyczaj angażują się w różnorodne zachowania, które podtrzymują i odżywiają związek. To pomaga zachować wyższy poziom zaangażowania, co jest korzystne dla zdrowia fizycznego i psychicznego par. Na Uniwersytecie Illinois w Urbana-Champaign sprawdzono, jak takie zachowania związane z utrzymywaniem relacji wpływają na satysfakcję ze związku i zaangażowanie. więcej »

Gniew w zwiazku może być przydatny - zobacz, dlaczego
 

Docenianie w związku - jeden z ważnych aspektów dobrej relacji
 

wszystkie artykuły »


wszystkie wiadomości »


Klub Senior Cafe
Senior Cafe to: 19771 dyskusji, 3032789 wypowiedzi, 73042 uzytkowników.

Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademia Pełni Życia Umierać po ludzku Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy