Strona główna Prawo Prawo rodzinne Opieka według Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego
Opieka według Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego

Opieka według Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego

 Opieka według Kodeksu rodzinnego i opiekuńczegoPowszechnie stosowany termin „opieka" ma m. in. znaczenie prawne. Rozumie się pod nim dbałość o dziecko, sprawowanie pieczy nad nim, troskę o jego rozwój i niesienie wszelkiej potrzebnej mu pomocy. Standardową sytuacją jest, gdy opiekę sprawują rodzice dziecka, do czego uprawnia ich władza rodzicielska. Zdarzają się jednak sytuacje, w których rodzice nie mogą lub nie chcą tego czynić, wówczas opiekuna ustanawia sąd opiekuńczy. więcej »
Opieka według Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego - więcej artykułów

Choroba Alzheimera. Jak zrozumieć świat chorego?

fot. Choroba Alzheimera. MEDI-systemW przyszłym tygodniu będziemy obchodzić Światowy Dzień Osób z Chorobą Alzheimera. To dobra okazja, aby zwrócić uwagę na sytuację osób cierpiących na to schorzenie. W naszym kraju na Alzheimera choruje około 300-350 tysięcy osób. Medycyna nie jest w stanie zahamować na stałe rozwoju schorzenia, ale może wpływać na poprawę życia chorych. Jak zrozumieć ich świat? więcej »

Dzień Ojca 2017
 

26 maja - Dzień Matki
 

wszystkie artykuły »


wszystkie wiadomości »


Klub Senior Cafe
Senior Cafe to: 16258 dyskusji, 2500177 wypowiedzi, 34001 uzytkowników.

Polecamy Kobiety.net.pl Umierać po ludzku Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Aktywni 50+ Oferty pracy


  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X