Strona główna Rodzina Prawo Prawo rodzinne Unieważnienie małżeństwa Wiadomości

Jak małżeństwo wpływa na zdrowie serca

Fot. seventyfour - Fotolia.com„Kto z kim przystaje, takim się staje", mówi stare przysłowie i z pewnością dotyczy to małżeństw. Zazwyczaj ludzie przejmują nawyki i inne elementy stylu życia współmałżonków, co nie pozostaje bez wpływu na stan zdrowia.

więcej »

Jak małżeństwo w starszym wieku chroni zdrowie

Fot. zinkevych - Fotolia.comOsoby, które w starszym wieku pozostają w związku, mają większe szanse na zachowanie dobrego zdrowia.

więcej »

Trudne małżeństwo zwiększa ryzyko nadwagi

Fot. Prazis Images - Fotolia.comWiele badań pokazało, że małżeństwo może dawać prozdrowotne korzyści. Ludzie będący w związkach są zdrowsi i żyją dłużej. To wszystko pozostaje w mocy pod jednym warunkiem - o ile związek jest udany, jeśli zaś powoduje kłopoty i znacznie obciąża emocjonalnie, przyczynia się do rozwoju kłopotów ze zdrowiem. Problematyczne relacje z partnerem skutkują np. wyższym ryzykiem nadwagi.

więcej »

Oto czynniki, które sprzyjają rozwodom

Fot. freshidea - Fotolia.comOdsetek rozwodów w różnych częściach świata jest coraz wyższy. Australijscy uczeni postanowili sprawdzić, jakie czynniki sprzyjają rozstaniom, a jakie zwiększają szanse trwałości związku.

więcej »

Jak małżeństwo poprawia zdrowie

Fot. Viacheslav Iakobchuk - Fotolia.comMałżeństwo, o ile nie jest źródłem ciągłych konfliktów i trosk, dobrze wpływa na stan zdrowia współmałżonków. Najwyższe „zyski" ze względu na pozostawanie w związku kobiety osiągają w sferze mentalnej, a mężczyźni - fizycznej.

więcej »

Dojrzałe małżeństwa są bardziej zgodne i szczęśliwsze

ę © Jacob Lund - Fotolia.comIm dłużej trwa małżeństwo, tym lepiej komunikują się i spokojniej żyją na co dzień stanowiący je ludzie. Długi staż związku oznacza mniej kłótni.

więcej »

Od czego zależy długość życia? Od tego, z kim żyjesz

Fot. Yulia - Fotolia.comGenetyka ma duży wpływ na nasze szanse na długowieczność, ale jest to zaledwie jeden z komponentów oddziałujących na to, ile będziemy żyli, drugi obejmuje wiele innych czynników.

więcej »

Alec Baldwin daje rady Justinowi Bieberowi i Hailey Baldwin

Alec Baldwin fot. UIPAlec Baldwin uważa, że młodzi narzeczeni spowinni spedzac w swoim towarzystwie jak najwięcej czasu.

więcej »

Jak małżeństwo ochrania przed osłabieniem zdolności poznawczych

Fot. Robert Kneschke - Fotolia.comWarto pozostawać w związku, to sprzyja zdrowiu, wskazują brytyjscy uczeni. Chodzi nie tylko o zdrowie fizyczne, ale także o możliwości poznawcze.

więcej »

Jada Pinkett dla Willa Smitha to więcej niż żona

Will Smith fot. UIPWill Smith uważa, że spędzi ze swoją żoną Jadą Pinkett całe życie.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Aktywni 50+ Pola Nadziei Uniwersytety Trzeciego Wieku eGospodarka.pl Oferty pracy