Strona główna Rodzina Prawo Prawo rodzinne Opieka według Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego Artykuły

Za co kochamy czas po pięćdziesiątce

© gwimages - Fotolia.comPortal AARP, największej amerykańskiej organizacji zrzeszającej osoby po pięćdziesiątym roku życia zorganizował konkurs, w którym poproszono o odpowiedź na pytanie: „Dlaczego życie po pięćdziesiątce jest cudowne?” Oto niektóre wypowiedzi.

więcej »

Gdzie jesteś, rodzino?

© Monkey Business - Fotolia.comMówiąc czy myśląc „rodzina” większość z nas ma na myśli męża, żonę, dzieci, czasem rodziców. A przecież jeszcze nie tak dawno temu polska rodzina była podobna do włoskiej: liczna, wielopokoleniowa, z ciotkami, wujami, kuzynami. Imprezy rodzinne typu wesele czy chrzciny trwały czasem po kilka dni i były równie huczne jak przysłowiowe „wielkie greckie wesele”.

więcej »

Chcesz zachować młodość – otwórz własny biznes

© Yuri Arcurs - Fotolia.comPozostawanie zdrowym w wieku pięćdziesięciu kilku lat w dużym stopniu zależy od nas samych. Poczucie wyobcowania, utrata energii, kłopoty z pamięcią mogą stanowić oznaki procesu starzenia się. Nie muszą być jednak nieodwracalnymi symptomami dojrzałego wieku, istnieją sposoby na zachowanie młodości, jednym z nich jest – jak pisze William Keyser na 55-alive.com – poprowadzenie własnego biznesu.

więcej »

European Trusted Brands 2008: polscy seniorzy obowiązkowi i tradycyjni

© Tomasz Wojnarowicz - Fotolia.comCzy Polacy są skoncentrowani na przyjemnościach? Czy ważna jest dla nich tradycja? Czy są skłonni podejmować ryzyko i zmienić raz obraną drogę? Czy są pewni siebie i lubią wyzwania? O tym, jakie podejście do życia mają nasi rodacy dowiedzieć się można z wyników tegorocznej, ósmej już, edycji badania European Trusted Brands 2008.

więcej »

Więzi rodzinne Polaków

© Pavel Losevsky - Fotolia.comNie zawsze ci, którzy mieszkają najbliżej, są jednocześnie najbliżsi pod względem duchowym. Większość Polaków ma poczucie terytorialnej bliskości z mieszkającymi osobno innymi członkami swojej najbliższej rodziny. Co piąty twierdzi, że jego rodzina jest rozproszona po Polsce, a co czternasty – że po świecie. Jeden na stu ankietowanych przyznaje, że nie ma żadnej rodziny.

więcej »

Ulga po stracie?

© Ashley Whitworth - Fotolia.comOpieka nad osoba nieuleczalnie chorą jest jednym z najcięższych doświadczeń, z jakimi stykamy się w dorosłym życiu – tym cięższym, że zazwyczaj owym chorym jest osoba nam najbliższa: ojciec, matka, dziadkowie, czasem współmałżonek. Trwająca nawet kilka czy kilkanaście lat choroba wycieńcza nie tylko samego chorego, ale i jego opiekunów: skutkuje chorobami kręgosłupa, problemami z narażonymi na zbyt duże obciążenia stawami, czasem także dolegliwościami psychicznymi – aż do wystąpienia głębokiej depresji włącznie.

więcej »

Jak przeżyć rozwód dzieci

© kmit - Fotolia.comKiedy dzieci zakładają własną rodzinę, rodzice mają nadzieję, że będą cieszyły się szczęściem i miłością. Widzą siebie w roli dziadków spędzających miłe chwile z rozrabiającymi wnukami, starają się ułożyć dobre relacje z rodziną synowej, bądź zięcia, chcą zaprzyjaźnić się z wybranką/wybrankiem syna/córki. Niestety, coraz częściej wizja ta nie może być zrealizowana, bo znacząca liczba młodych małżonków się rozstaje.

więcej »

System emerytalny - Francja

© mtrommer - Fotolia.comPubliczny system emerytalny we Francji to rozwiązanie obowiązkowe, obejmujące system powszechny (pracownicy sektora prywatnego), system specjalny (pracownicy sektora publicznego), system „niepracowników” i „nierolników” (rzemieślnicy, przedsiębiorcy, wolne zawody) oraz system rolniczy(uprawiający ziemię oraz zatrudnieni w rolnictwie).

więcej »

Jak dobrze "przyszyć" sobie wnuka

© Sergej Khackimullin - Fotolia.comModel rodziny ulega zmianie. Jesteś rozwiedziony? Twoje dzieci założyły nowe rodziny? Musisz stawić czoła temu, że wszedłeś w nowy związek, wraz z całym dobrodziejstwem inwentarza i teraz masz biologiczne i przybrane wnuczęta?

więcej »

Po pierwsze przebacz

© Monkey Business - Fotolia.comZamknij oczy i pomyśl o kimś, kto cię skrzywdził. Wyrzuć z siebie cały ból, rozgoryczenie i złość, którą czujesz do swego krzywdziciela. Wrzyj ze wściekłości, wrzeszcz, delektuj się gniewem. Poczuj jak łomocze ci serce, gotuje się krew, a twoje myśli podążają w najmroczniejsze strony.

więcej »



Strony: [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ] [ 16 ] [17] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ]


Polecamy eGospodarka.pl Hospicja.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Pola Nadziei Oferty pracy