Strona główna Rodzina Prawo Prawo rodzinne Rodzina zastępcza Wiadomości

Zaległe alimenty? Nieoddane książki? Możesz trafić na listę dłużników

© monticellllo - Fotolia.comJednostki samorządu terytorialnego coraz częściej i chętniej zgłaszają zadłużone osoby do biur informacji gospodarczej (BIG). Do rejestru tego typu można trafić m.in. z tytułu zalegania z alimentami, nieterminowych opłat komunalnych, a nawet kar bibliotecznych za nieoddane w terminie książki.

więcej »

Święta cieszą tylko w rodzinie - kampania Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce

fot. SOS Wioski DziecięceŚwięta Bożego Narodzenia to dla wielu z nas najważniejsze wydarzenie w roku – okres radości, spokoju i rodzinnych spotkań przy stole. Stowarzyszenia chce zachęcić do otwarcia serc i wsparcia w zapewnieniu osieroconym dzieciom rodzinnych świąt.

więcej »

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

W Polsce każdego roku z domów zabieranych jest ponad 14,5 tys. dzieci. Niestety, niewiele z nich trafia do rodzinnych domów dziecka czy zawodowych rodzin zastępczych. Podobnie jak w Rosji, Rumunii i Bułgarii. Są jednak kraje, gdzie rodzinna opieka zastępcza jest najpopularniejszą formą wsparcia dzieci, które nie mogą wychowywać się w naturalnych rodzinach. Takimi przyjaznymi dzieciom rozwiązaniami mogą pochwalić się Anglia, Irlandia, Holandia oraz Szwecja.

więcej »

Orszak Trzech Króli po raz drugi w stolicy

Trzeciego stycznia 2010 roku w samo południe z Placu Zamkowego wyruszy kolorowy Orszak Trzech Króli. Tradycyjnie na czele trzech barwnych orszaków: europejskiego, afrykańskiego i azjatyckiego - stanie arcybiskup Kazimierz Nycz.

więcej »

NIK alarmuje: w Polsce brakuje rodzin zastępczych

Najwyższa Izba Kontroli alarmuje: w Polsce spada liczba rodzin zastępczych. Z raportu przeprowadzonego przez NIK wynika, że planowane przez rząd wygaszanie domów dziecka nie będzie możliwe, jeżeli nie powstaną nowe rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka.

więcej »

Babcia nieodpowiednia do wychowywania wnuka ?

Kobieta, która wychowała czworo dzieci, jest zdaniem sądu nieodpowiednia do sprawowania opieki nad wnukiem - informuje Gazeta Wyborcza. Odmówiono jej statusu matki zastępczej.

więcej »

NIK o MOPS i PCPR

Rodzicami zastępczymi zostają osoby, które nigdy nie powinny nimi zostać, a kandydaci na rodziców zastępczych zbyt często rezygnują, zniechęcani wymogami proceduralnymi - alarmuje Najwyższa Izba Kontroli po kontroli instytucji powołanych do pomocy rodzinie.

więcej »

Przyszywani dziadkowie zastąpią prawdziwych

W Raciborzu rusza program, który ma zagwarantować dzieciom kontakt ze starszymi ludźmi. Dzieci, które nie mają dziadków albo mieszkają daleko od nich, będą mogły „wypożyczyć" sobie babcię lub dziadka - pisze Dziennik Zachodni.

więcej » 
Strony: [1]


Polecamy Kobiety.net.pl EWST.pl eGospodarka.pl Pola Nadziei Oferty pracy