Strona głównaPrawoUNICEF Polska zachęca do sporządzania testamentów

UNICEF Polska zachęca do sporządzania testamentów

Testament to pewny i bezpieczny sposób, aby w przyszłości przekazać swoje dobra najbliższym i zadbać o ich stabilizację finansową. Niestety zaledwie 13% Polaków decyduje się spisać testament. Dlatego UNICEF Polska uruchamia nowy program „PONADCZASOWI”, w którym między innymi zachęca Polaków do zabezpieczenia swoich bliskich poprzez sporządzanie testamentów.
UNICEF Polska zachęca do sporządzania testamentów [fot.  megakunstfoto - Fotolia.com]
Spisanie daje pewność, że majątek zostanie rozdysponowany zgodnie wolą spadkodawcy. Dzięki temu dorobek naszego życia zostanie wykorzystany w najlepszy sposób, zgodnie z naszymi poglądami i oczekiwaniami. Poprzez sporządzenie testamentu można nie tylko zabezpieczyć przyszłość swoich najbliższych, ale również ustanowić dodatkowe zapisy na rzecz wspieranych przez spadkodawcę fundacji lub stowarzyszeń.

, niezależnie czy mały czy duży, jest najcenniejszy wtedy, kiedy możemy dzięki niemu uczynić coś dobrego i zmienić świat na lepsze. Dobro, którym dzielimy się z innymi sprawia, że nasze istnienie zyskuje większy wymiar i zostawia trwały ślad. W ten sposób stajemy się PONADCZASOWI.
Ideą programu „PONADCZASOWI” jest przekonanie, że każda darowizna przekazana na rzecz bezbronnych i pokrzywdzonych czyni świat lepszym dla kolejnych pokoleń, mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska. Chcemy przede wszystkim zachęcić Polaków do sporządzania testamentów i zabezpieczenia finansowo swoich bliskich, a jeśli spadkodawca chciałby zaangażować się w działania UNICEF, może również uwzględnić organizację w swoim testamencie.

Odwiedzając stronę programu można pobrać bezpłatną broszurę informacyjną i dowiedzieć się więcej na temat sporządzania testamentu.

Na prośbę UNICEF Polska w spocie promującym „PONADCZASOWYCH” zgodziła się wystąpić aktorka Krystyna Janda orazi aktorzy Piotr Polk i Grzegorz Kucias.


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Umierać po ludzku
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy