Kiedy chory nie może już ocenić realnie sytuacji, w jakiej się znajduje, staje się łatwą ofiarą dla wyłudzaczy i oszustów. Może zaciągać gigantyczne zobowiązania, a kiedy zapomni jak się pisze, nie będzie w stanie załatwić najprostszych spraw urzędowych – mówi Maja Maciaszczyk, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy, założonego przez Łódzkie Towarzystwo Alzheimerowskie. – Dlatego, kiedy pojawi się diagnoza, nie warto zwlekać z myślą o ubezwłasnowolnieniu. Trzeba zmierzyć się z trudną decyzją, stereotypami na jej temat i własnym poczuciem, że robi się krzywdę bliskiej osobie. Tak naprawdę nie krzywdzimy jej, tylko chronimy przed nią samą – przekonuje.O aspektach prawnych związanych z opowie mecenas Sylwia Brodniewicz-Drożdż. Ale nie będzie to jedyny temat spotkania w ŁTA. Monika Zwierzchowska – starszy specjalista pracy socjalnej, koordynator klubu integracji społecznej w łódzkim MOPS podpowie, jakie możliwości instytucja proponuje opiekunom osób chorych na choroby otępienne. Będzie można podpytać o to, gdzie się zgłosić, żeby wystąpić o pomoc pracownika socjalnego, czy jakie są warunki przyznania miejsca w Domu Pomocy Społecznej.
Choroba Alzheimera - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka
Choroba Alzheimera jest postępującym schorzeniem neurodegeneracyjnym ośrodkowego układu nerwowego, prowadzącym do stanów otępiennych, utraty pamięci, zdolności kognitywnych czy pogorszenia się oceny sytuacji. czytaj dalej »
Zastrzeżenia odpowiedzialności
Podziel się:
Nowo odkryte wczesne objawy choroby Alzheimera – to m. in. przyspieszony oddech
Bakterie jamy ustnej pozwalają przewidzieć ryzyko choroby Alzheimera
Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany:
zaloguj się /
zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.