Strona główna Rodzina Prawo Prawo rodzinne Władza rodzicielska Wiadomości

Niebezpieczne ubrania dla dzieci: groźne sznurki

Fot. STUDIO GRAND OUEST - Fotolia.comInspekcja Handlowa sprawdziła 330 partii ubrań dla dzieci. Kontrolerzy zakwestionowali ponad 38 proc. odzieży. Powodem były głównie za długie sznurki, które mogły zagrażać życiu lub zdrowiu dzieci.

więcej »

Jak budować poczucie własnej wartości u wnuków

Fot. Photographee.eu - Fotolia.comDzieci o niskim poczuciu własnej wartości gorzej radzą sobie w szkole i w dorosłym życiu. Te z kolei, które cenią swoją wartość (co nie znaczy, że są aroganckie), więcej osiagają i są szcześliwsze. Zobacz, jak możesz wnukowi osiągać najważniejsze życiowe cele.

więcej »

Polska: kraj maminsynków?

Fot. pressmaster - Fotolia.comBlisko dwie piąte dorosłych Polaków twierdzi, że w ich najbliższej rodzinie jest przynajmniej jedna pełnoletnia osoba, która nie zawarła związku małżeńskiego i nadal mieszka pod jednym dachem ze swoimi rodzicami – wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. Jak wynika z badań, większość (59%) osób pełnoletnich stanu wolnego, które mieszkają z rodzicami, to mężczyźni (kawalerowie).

więcej »

Polscy "bamboccioni": mieszkają z rodzicami, choć są finansowo niezależni

Fot. andriano_cz - Fotolia.comPonad połowa pełnoletnich nieżonatych i niezamężnych nie tworzy obecnie stałego związku nieformalnego, a blisko trzy piąte nadal mieszka razem z rodzicami – wynika z sondażu zrealizowanego przez CBOS. Jednocześnie większość jest całkowicie niezależna finansowo od swoich rodziców.

więcej »

Czy oglądanie bajek faktycznie pogarsza wzrok dzieci?

Fot. atsurkan - Fotolia.comEwolucja nie przygotowała nas do nieustannego wpatrywania się w ekrany monitorów czy smartfonów – a do takich zachowań zmusza nas życie w XXI w. Ciągła praca „u boku” technologii zakorzeniła się w naszym stylu życia na tyle mocno, że bez problemu akceptujemy ją na wszystkich płaszczyznach życia, nawet jako element wychowywania dzieci. Czy zezwalanie dziecku na oglądanie bajek przed telewizorem czy tabletem w ciągu dnia to zawsze dobry pomysł?

więcej »

Rośnie liczba nieszczepionych dzieci w Polsce

Fot. Studio M - Fotolia.comCoraz silniejsze ruchy antyszczepionkowe przekonują, żeby nie szczepić dzieci z uwagi na zdarzające się niepożądane odczyny poszczepienne (NOP). Lekarze są jednak zdania, że dużo bardziej niebezpieczne są choroby i powikłania po nich niż NOP. Zapewniają, że szczepionki są sprawdzone, bezpieczne i skutecznie chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Mimo to liczba nieszczepionych dzieci rośnie. Resort zdrowia rozważa wprowadzenie systemu rekompensat za ewentualne niepożądane odczyny poszczepienne.

więcej »

George Clooney wynajął ochroniarzy do dzieci

George Clooney fot. Monolith PlusGeorge Clooney i jego żona Amal wynajęli parę ochroniarzy, by chronili ich nowo narodzone bliźnięta.

więcej »

Sposób na długie życie – posiadane dzieci...

© Monkey Business - Fotolia.comOsoby, które są rodzicami, mają większe szanse na długie życie, mówią szwedzcy badacze.

więcej »

Dlaczego lubimy to, co urocze

© Mikkel Bigandt - Fotolia.comBawią nas urocze zwierzęta, szczególną sympatią darzymy słodkie dzieci i wolimy ładniejsze samochody. Zobacz, dlaczego rozczulamy się nad tym, co wydaje nam się urokliwe.

więcej »

500+ dla ponad połowy dzieci

© Adam Machocki - Fotolia.comWsparciem z rządowego programu „Rodzina 500 plus” do końca grudnia 2016 roku objęto już ponad 3,8 mln dzieci do 18 lat – podało ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej. Do 2,78 mln rodzin trafiło ponad 17 mld zł. W całej Polsce programem „Rodzina 500 plus” jest objętych 55 proc. wszystkich dzieci do 18 lat.

więcej » 
Strony: [1] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]


Polecamy Kobiety.net.pl Aktywni 50+ eGospodarka.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X