Strona głównaPrawoPolacy tracą zaufanie do prawników

Polacy tracą zaufanie do prawników

Ostatnie badanie European Trusted Brands przeprowadzone przez Reader’s Digest pokazuje, że Polacy mniej ufają przedstawicielom zawodów prawniczych. W 2011 roku sędziom ufało 52 procent ankietowanych, a w tym roku było to już tylko 31 procent respondentów. Okazuje się, że w ciągu dwóch ostatnich lat odnotowujemy wyraźny spadek zaufania do prawników.
Polacy tracą zaufanie do prawników [© senk - Fotolia.com] Jak pokazują wyniki badania European Trusted Brands przeprowadzonego przez Reader’s Digest, zaufanie do sędziów w Polsce spadło w ciągu ostatnich dwóch lat aż o 21%. W 2011 roku reprezentantom tej profesji ufało 52% ankietowanych, rok później już tylko 38%, a w 2013 roku - jedynie 31%. Polacy coraz mniejszym zaufaniem darzą też . Obecnie ufa im nieco ponad 1/3 ankietowanych (37%). W 2012 roku zaufanie do prawników deklarowało 39% Polaków, a w 2011 roku – 47%. Nieco większym zaufaniem darzymy policjantów. Wyniki 13. edycji badania European Trusted Brands pokazują, że obecnie ufa im niemal połowa polskich respondentów (49%) wobec 51% w 2012 roku i 55% w 2011 roku.

Funkcjonariusze największym zaufaniem są darzeni w Finlandii (92%), a także w Szwajcarii (77%) i Niemczech (76%). Najmniejszym zaś w Rosji – tam policjantom ufa jedynie 20% ankietowanych. Nienajlepszą opinią cieszą się oni także w Rumunii (35%) oraz w Czechach (42%). Prawnicy największy kredyt zaufania otrzymali od mieszkańców Niemiec oraz Szwajcarii (po 52%). Najbardziej sceptyczni wobec nich są natomiast Portugalczycy (19%) i Słoweńcy (24%). Z kolei do sędziów największe zaufanie deklarują mieszkańcy Finlandii (65%), Szwajcarii (59%) oraz Niemiec (58%), a najmniejsze – Słoweńcy (20%), Portugalczycy (23%) i Rosjanie (24%).

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Pola Nadziei
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X